D21 Elit

9 720 m, 41 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 1:29:28 9:12
2 Nadiya Volynska OK Orion 1:34:50 +5:22 9:45
3 Maria Magnusson Sävedalens AIK 1:38:05 +8:37 10:05
4 Ellinor Eriksson OK Tisaren 1:38:07 +8:39 10:05
5 Johanna Öberg OK Linné 1:39:27 +9:59 10:13
6 Rebecka Lindberg OK Roslagen 1:41:56 +12:28 10:29
7 Frida Sandberg Stora Tuna OK 1:43:06 +13:38 10:36
8 Andrea Svensson OK Tisaren 1:44:54 +15:26 10:47
9 Sara Sjökvist Järla Orientering 1:45:33 +16:05 10:51
10 Kristin Hylander Nyköpings OK 1:46:03 +16:35 10:54
11 Josefine Klintberg OK Ravinen 1:46:45 +17:17 10:58
12 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 1:47:48 +18:20 11:05
13 Fredrika Vångell Linköpings OK 1:48:17 +18:49 11:08
14 Fanny Asketun OK Roxen 1:49:15 +19:47 11:14
15 Rebecka Heinrup Tullinge SK 1:49:34 +20:06 11:16
16 Elin Högstrand IFK Göteborg 1:49:54 +20:26 11:18
17 Linda Lindkvist Leksands OK 1:50:00 +20:32 11:19
18 Lisa Andersson Ärla IF 1:50:08 +20:40 11:19
19 Kajsa Hammarström Linköpings OK 1:51:20 +21:52 11:27
20 Josefine Wallenhammar Hagaby GoIF Örebro 1:52:17 +22:49 11:33
21 Malin Sørensen OK Rodhen 1:52:34 +23:06 11:34
22 Elin Classon OK Orinto 1:53:16 +23:48 11:39
23 Julia Davidsson Ärla IF 1:54:46 +25:18 11:48
24 Lovisa Nilsson Sävedalens AIK 1:57:28 +28:00 12:05
25 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 1:58:00 +28:32 12:08
26 Sofia Holmgård Kils OK 1:58:26 +28:58 12:11
27 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 2:00:04 +30:36 12:21
28 Annika Björk OK Linné 2:00:53 +31:25 12:26
29 Karin Persson Hagaby GoIF Örebro 2:01:48 +32:20 12:31
30 Sanna Skoog Kils OK 2:02:47 +33:19 12:37
31 Kate Morrison OK Linné 2:02:56 +33:28 12:38
32 Linnéa Claesdotter IFK Lidingö SOK 2:03:06 +33:38 12:39
33 Hanna Korhonen OK Ravinen 2:04:46 +35:18 12:50
34 Annika Carlberg Sundsvalls OK 2:07:03 +37:35 13:04
35 Eva Öhlund IK Hakarpspojkarna 2:16:24 +46:56 14:01
36 Julia Adolfsson OK Kåre 2:38:36 +1:09:08 16:19
Jessica Nilsson OK Tyr ej godkänd
Kristin Olovsson Rehns BK ej godkänd
Magdalena Olsson Stora Tuna OK ej godkänd
Johanna Engström OK Hällen ej godkänd
Pim Hedberg OK Pan-Kristianstad ej godkänd
Filippa Johansson Jönköpings OK återbud
Marie Spångmyr Leksands OK återbud
Carolin Svensson Haninge SOK återbud
Susanna Forsell Motala AIF OL återbud

H21 Elit

12 980 m, 70 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Thierry Gueorgiou Kalevan Rasti 1:29:55 6:55
2 Jens Rönnols Järla Orientering 1:31:59 +2:04 7:05
3 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 1:32:14 +2:19 7:06
4 Pavlo Ushkvarok OK Denseln 1:32:34 +2:39 7:07
5 Oskar Daniels Attunda OK 1:32:44 +2:49 7:08
6 Viktor Larsson Hagaby GoIF Örebro 1:33:43 +3:48 7:13
7 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 1:34:31 +4:36 7:16
8 Mathias Hallmén OK Denseln 1:34:42 +4:47 7:17
9 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 1:34:45 +4:50 7:17
10 Karl Walheim Ärla IF 1:35:57 +6:02 7:23
11 Filip Grahn Hestra IF 1:36:00 +6:05 7:23
11 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 1:36:00 +6:05 7:23
13 Emil Andersson Ärla IF 1:36:32 +6:37 7:26
14 David Bejbom Järla Orientering 1:37:40 +7:45 7:31
15 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 1:38:02 +8:07 7:33
16 Hector Haines IFK Lidingö SOK 1:38:05 +8:10 7:33
17 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 1:38:14 +8:19 7:34
18 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 1:38:18 +8:23 7:34
19 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 1:38:40 +8:45 7:36
20 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 1:39:21 +9:26 7:39
21 Mats Troeng OK Linné 1:39:30 +9:35 7:39
22 Erik Classon OK Orinto 1:39:49 +9:54 7:41
23 Artem Panchenko IFK Mora OK 1:39:55 +10:00 7:41
24 Rasmus Elmelid Linköpings OK 1:40:49 +10:54 7:46
25 Martin Ahlberger Hestra IF 1:41:14 +11:19 7:47
26 Anders Carlsson IFK Lidingö SOK 1:41:33 +11:38 7:49
27 Fredrik Ingelsson Rehns BK 1:42:12 +12:17 7:52
28 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 1:42:25 +12:30 7:53
29 Peter Öberg OK Hällen 1:42:28 +12:33 7:53
30 Denys Shcherbakov Ronneby OK 1:42:44 +12:49 7:54
31 Josef Nordlund OK Linné 1:43:32 +13:37 7:58
32 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 1:43:34 +13:39 7:58
33 Erik Martinsson Linköpings OK 1:43:47 +13:52 7:59
34 Filip Wadsten OK Landehof 1:43:55 +14:00 8:00
35 Sergey Fedatsenka Sävedalens AIK 1:44:08 +14:13 8:01
36 Miloš Nykodým OK Linné 1:44:09 +14:14 8:01
37 Göran Winblad Rehns BK 1:44:48 +14:53 8:04
38 Joakim Svensk Stora Tuna OK 1:44:49 +14:54 8:04
39 Simon Hedlund Ärla IF 1:46:06 +16:11 8:10
40 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 1:46:54 +16:59 8:14
41 Emil Granqvist OK Ravinen 1:48:00 +18:05 8:19
42 Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmårdarna 1:49:38 +19:43 8:26
43 Ludvig Eriksson Kils OK 1:50:40 +20:45 8:31
44 Xander Berger OK Pan-Kristianstad 1:51:10 +21:15 8:33
45 Oskar Lundqvist OK Orion 1:51:29 +21:34 8:35
46 Robbin Kantarp Ärla IF 1:53:03 +23:08 8:42
47 Simon Jakobsson Långhundra IF 1:53:30 +23:35 8:44
48 Oskar Leinonen OK Kolmården 1:53:52 +23:57 8:46
49 Linus Rapp IFK Mora OK 1:54:52 +24:57 8:50
50 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 1:55:02 +25:07 8:51
51 Daniel Nilsson Nyköpings OK 1:56:04 +26:09 8:56
52 Heino Ollin Sävedalens AIK 1:57:04 +27:09 9:01
53 Philip Persson OK Orion 1:57:49 +27:54 9:04
54 Emil Kalered OK Denseln 1:59:10 +29:15 9:10
55 Sixten Walheim OK Rodhen 2:01:52 +31:57 9:23
56 Ivan Kuchmenko Järla Orientering 2:04:59 +35:04 9:37
57 Johan Söderlund Leksands OK 2:21:53 +51:58 10:55
Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna ej godkänd
Viktor Silvemark Ärla IF ej godkänd
Henrik Löfås OK Linné ej godkänd
Markus Adolfsson Tullinge SK ej godkänd
Oscar Vångell Ärla IF ej godkänd
Jonas Engström OK Hällen ej godkänd
Per Brolund OK Denseln ej godkänd
Vladimir Tregubov Rehns BK ej godkänd
Daniel Roos Attunda OK ej godkänd
Henrik Jonsson Ärla IF ej godkänd
Kalle Bergman OK Ravinen ej godkänd
Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna ej godkänd
Petter Eriksson Ärla IF ej godkänd
Martin Jansson OK Rodhen återbud
Niklas Aldén OK Linné återbud
Johan Lindberg IFK Mora OK återbud
Fredrik Edén IFK Göteborg återbud
Johan Törnroth Hestra IF återbud

D20 Elit

7 160 m, 38 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 1:11:22 9:58
2 Hanna Hänström OK Ravinen 1:13:10 +1:48 10:13
3 Emma Hagrot Täby OK 1:13:50 +2:28 10:18
4 Lisa Johansson OK Tranan 1:14:24 +3:02 10:23
5 Sara Kindlund OK Tranan 1:16:17 +4:55 10:39 Ladda ner rutt i gpx-format
6 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 1:16:34 +5:12 10:41
7 Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna 1:16:41 +5:19 10:42
8 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 1:19:21 +7:59 11:04
9 Myrra Carlsson OK Orion 1:19:45 +8:23 11:08
10 Ronja Björklund OK Kåre 1:19:46 +8:24 11:08
11 Emma Pettersson OK Roxen 1:21:28 +10:06 11:22
12 Gabriella S Bergander Eksjö SOK 1:21:45 +10:23 11:25
13 Ekaterina Ryazanova Rehns BK 1:21:52 +10:30 11:26
14 Erica Edman Rehns BK 1:22:31 +11:09 11:31
15 Amanda Berggren Tullinge SK 1:22:59 +11:37 11:35
16 Jonna Fors Västerås SOK 1:23:15 +11:53 11:37
17 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 1:23:23 +12:01 11:38
18 Tone Albrektsson OK Ravinen 1:25:48 +14:26 11:58
19 Anna Karlström OK Linné 1:28:04 +16:42 12:17
20 Matilda Eriksson Västerbergslagens OL 1:28:30 +17:08 12:21
21 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 1:30:21 +18:59 12:37
22 Elsa Andersson Bredaryds SOK 1:31:59 +20:37 12:50
23 Elin Johansson Finspångs SOK 1:38:47 +27:25 13:47
24 Lova Eveborn OK Roxen 1:40:30 +29:08 14:02
25 Johanna Börjesson Eriksson Storviks IF 1:41:21 +29:59 14:09
26 Jonna Jungåker Sundsvalls OK 1:43:45 +32:23 14:29
27 Emma Helmersson Västerås SOK 1:46:05 +34:43 14:48
28 Hanna Röstin OK Ravinen 1:48:36 +37:14 15:10
29 Matilda Melén OK Kåre 1:49:33 +38:11 15:18
30 Jennie Börjesson Eriksson Storviks IF 1:56:29 +45:07 16:16
31 Stina Eriksson Jönköpings OK 1:58:29 +47:07 16:32
32 Linnea Gustafsson OK Gynge 2:00:41 +49:19 16:51
33 Chantelle Hesselberg OK Hällen 2:07:28 +56:06 17:48
34 Erica Eriksson Hjärnarps OL 2:26:46 +1:15:24 20:29
Kerstin Wadman Göteborg-Majorna OK ej godkänd
Josefin Erlandsson OK Milan ej godkänd
Saga Sander OK Milan ej godkänd
Tova Olsson IK Hakarpspojkarna ej godkänd
Frida Junegard Tullinge SK ej start
Maria Gustafsson Hagaby GoIF Örebro ej start
Moa Hansson Bredaryds SOK ej start
Stina Nordin Sundsvalls OK ej start
Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna återbud

H20 Elit

9 920 m, 73 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 1:08:08 6:52
2 Simon Imark Tullinge SK 1:09:11 +1:03 6:58
3 Simon Hector Snättringe SK 1:10:29 +2:21 7:06
4 Filip Jacobsson OK Tisaren 1:11:51 +3:43 7:14
5 Andreas Uller Kils OK 1:12:13 +4:05 7:16
6 Ville Johansson OK Kolmården 1:12:41 +4:33 7:19
7 Lucas Sundblad Eksjö SOK 1:16:42 +8:34 7:43
8 Oliwer Lundberg OK Bävern 1:18:32 +10:24 7:55
9 Anton Forsberg Långhundra IF 1:18:59 +10:51 7:57
10 Mattis Hallberg IK Uven 1:19:00 +10:52 7:57
11 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 1:19:37 +11:29 8:01
12 Gustaf Sundbüe OK Hällen 1:20:23 +12:15 8:06
13 Victor Helgesson Hestra IF 1:20:55 +12:47 8:09
14 Otto Stuhlhofer OK Landehof 1:21:19 +13:11 8:11
15 Victor Imark Tullinge SK 1:21:22 +13:14 8:12
16 Albin Lillieström OK Roxen 1:22:08 +14:00 8:16
17 Elias Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 1:22:45 +14:37 8:20
18 Jesper Svensk Stora Tuna OK 1:23:55 +15:47 8:27
19 Per Karlsson OK Tylöskog 1:24:51 +16:43 8:33
20 Oskar Lind Eksjö SOK 1:24:52 +16:44 8:33
21 Emil Ljungemyr OK Kolmården 1:25:03 +16:55 8:34
22 Olle Josarp OK Tisaren 1:25:16 +17:08 8:35
23 Filip Karlsson IF Hagen 1:25:42 +17:34 8:38
24 Olle Nilsson OK Linné 1:26:19 +18:11 8:42
25 Johannes Ridefelt OK Linné 1:27:08 +19:00 8:47
26 Viktor Wassén Vänersborgs SK 1:28:09 +20:01 8:53
27 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 1:28:10 +20:02 8:53
28 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 1:28:21 +20:13 8:54
29 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 1:28:33 +20:25 8:55
30 Waldemar Andersson Långhundra IF 1:29:03 +20:55 8:58
31 Ola Andersson OK Orion 1:30:02 +21:54 9:04
32 Henrik Johannesson Ronneby OK 1:30:12 +22:04 9:05
33 Hugo Dahlberg Haninge SOK 1:30:50 +22:42 9:09
34 Joakim Skärlén Haninge SOK 1:31:22 +23:14 9:12
35 Fredrik Johansson OK Nackhe 1:32:20 +24:12 9:18
36 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 1:32:30 +24:22 9:19
37 Tuve Möller OK Linné 1:33:29 +25:21 9:25
38 Fryderyk Pryjma Rehns BK 1:34:18 +26:10 9:30
39 Egil Morast Haninge SOK 1:36:20 +28:12 9:42
40 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 1:36:54 +28:46 9:46
41 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 1:37:18 +29:10 9:48
42 Albin Andersson OK Ravinen 1:37:48 +29:40 9:51
43 Fritjof Axelsson FK Göingarna 1:38:14 +30:06 9:54
44 David Risberg Kils OK 1:42:17 +34:09 10:18
45 Rasmus Möller Arboga OK 1:42:43 +34:35 10:21
46 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 1:43:56 +35:48 10:28
47 Olle Andersson Tullinge SK 1:43:58 +35:50 10:28
48 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 1:46:29 +38:21 10:44
49 Nils Hammaräng Grip OK Orion 1:46:55 +38:47 10:46
50 Jesper Vikman OK Nolaskogsarna 1:48:54 +40:46 10:58
51 Johan Persson Attunda OK 1:49:27 +41:19 11:01
52 Simon Runefors Växjö OK 1:49:35 +41:27 11:02
53 Tim Olsson Brattås CK 1:50:34 +42:26 11:08
54 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 1:50:44 +42:36 11:09
55 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 1:52:17 +44:09 11:19
56 Arvid Linder OK Hällen 1:52:41 +44:33 11:21
57 Linus Backlund OK Södertörn 1:52:54 +44:46 11:22
58 John Gunnarsson Surahammars SOK 1:53:15 +45:07 11:24
59 Martin Storkamp Sundsvalls OK 1:54:32 +46:24 11:32
60 Alfred Lönn Västerås SOK 1:55:24 +47:16 11:37
61 Erik Nallgård Västerås SOK 1:57:30 +49:22 11:50
62 Hugo Thunberg OK Alehof 1:58:18 +50:10 11:55
63 Jakob Fransson OK Milan 1:59:17 +51:09 12:01
64 Pontus Lindblom OK Roxen 1:59:32 +51:24 12:02
65 Andreas Persson OK Hammaren 2:00:00 +51:52 12:05
66 Erik Olsson Gävle OK 2:03:08 +55:00 12:24
67 Oliver Malmkvist Jönköpings OK 2:03:29 +55:21 12:26
Douglas Fransson Lee OK Alehof ej godkänd
Mårten Olsson Gävle OK ej godkänd
Christopher Wilestedt Attunda OK ej godkänd
Christian Redtzer Attunda OK ej godkänd
Arvid Claesson Jönköpings OK ej godkänd
Amadeus Hansson Gotlands Bro OK ej godkänd
Rasmus Lundberg OK Bävern ej start
Henrik Hamrefors Västerås SOK återbud
Alexander Wiklund Finspångs SOK återbud
Jonas Gustafsson OK Kåre återbud
Rickard Djerf Tibro OK återbud
André Andersson OK Kåre återbud
Martin Mörsell OK Kåre återbud
Erik Zeilon Skåneslättens OL återbud

D18 Elit

6 300 m, 65 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Frida Johansson OK Djerf 1:10:08 11:07
2 Frida Vikström Sundsvalls OK 1:10:19 +0:11 11:09
3 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 1:10:27 +0:19 11:10
4 Hanna Lagerberg OK Södertörn 1:10:29 +0:21 11:11
5 Johanna Källvik Leufvén Åmåls OK 1:12:19 +2:11 11:28
6 Fanny Sundblad Eksjö SOK 1:13:09 +3:01 11:36
7 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 1:13:59 +3:51 11:44
8 Sandra Boström OK Linné 1:14:24 +4:16 11:48
9 Klara Axelsson Markbygdens OK 1:14:26 +4:18 11:48
10 Ella Olsson Grycksbo IF OK 1:14:29 +4:21 11:49
11 Jenny Wegebro Sundsvalls OK 1:14:59 +4:51 11:54
12 Ellen Kallerbäck OK Orion 1:15:06 +4:58 11:55
13 Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 1:17:38 +7:30 12:19
14 Lina Svärd IF Thor 1:19:11 +9:03 12:34
15 Hanna Kjellin Forsa OK 1:19:27 +9:19 12:36
16 Frida Hector Snättringe SK 1:19:45 +9:37 12:39
17 Moa Westblad OK Ravinen 1:20:05 +9:57 12:42
18 Elsa Lindeblom Hestra IF 1:20:57 +10:49 12:50
19 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 1:21:13 +11:05 12:53
20 Ebba Hjertberg Hestra IF 1:21:42 +11:34 12:58
21 Vilma Karlsson Snättringe SK 1:23:05 +12:57 13:11
22 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 1:23:36 +13:28 13:16
23 Elise Josefsson OK Pan-Kristianstad 1:23:39 +13:31 13:16
23 Malva Steen OK Enen 1:23:39 +13:31 13:16
25 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 1:23:45 +13:37 13:17
26 Irmalinn Nilsson Härlövs IF 1:24:40 +14:32 13:26
27 Tove Ekström Linköpings OK 1:25:25 +15:17 13:33
28 Victoria Asketun OK Roxen 1:25:29 +15:21 13:34
29 Sofia Johansson OK Skärmen 1:25:48 +15:40 13:37
30 Maria Jansson OK Linné 1:25:49 +15:41 13:37
31 Emelie Jonasson Forsa OK 1:26:09 +16:01 13:40
32 Tindra Jernström Avesta OK 1:26:11 +16:03 13:40
33 Johanna Nilsson Kungälvs OK 1:27:10 +17:02 13:50
34 Hanna Boquist IK Uven 1:27:22 +17:14 13:52
35 Alva Ringi OK Kåre 1:27:32 +17:24 13:53
36 Elsa Holmgård Kils OK 1:28:21 +18:13 14:01
37 Emma Blixt OK Hammaren 1:30:38 +20:30 14:23
38 Sofie Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 1:30:40 +20:32 14:23
39 Ella Nordström Kils OK 1:31:15 +21:07 14:29
40 Hilda Axelsson FK Göingarna 1:33:09 +23:01 14:47
41 Elin Schagerström Garphyttans IF 1:33:14 +23:06 14:47
42 Ellen Wahlbom OK Orion 1:33:37 +23:29 14:51
43 Sofie Josefsson OK Pan-Kristianstad 1:34:30 +24:22 15:00
44 Maja Mörth Leksands OK 1:35:21 +25:13 15:08
45 Linnéa Gustafsson OK Hällen 1:35:40 +25:32 15:11
46 Ella Palm IK Hakarpspojkarna 1:37:58 +27:50 15:33
47 Elina Hanson Kungälvs OK 1:39:04 +28:56 15:43
48 Tove Flodman OK Hammaren 1:39:41 +29:33 15:49
49 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 1:41:15 +31:07 16:04
50 Vilma Svantesson OK Pan-Kristianstad 1:41:17 +31:09 16:04
51 Moa Sjöberg Göteborg-Majorna OK 1:41:24 +31:16 16:05
52 Elin Svensson OK Älme 1:42:31 +32:23 16:16
53 Kajsa Rask Kungälvs OK 1:44:04 +33:56 16:31
54 Alice Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 1:46:26 +36:18 16:53
55 Sofia Klasson Hestra IF 1:48:56 +38:48 17:17
56 Emelie Brudin IFK Mora OK 1:49:25 +39:17 17:22
57 Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 1:50:11 +40:03 17:29
58 Emelie Karlsson OK Landehof 1:50:38 +40:30 17:33
59 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 1:51:17 +41:09 17:39
60 Adelina Funke Leksands OK 1:54:10 +44:02 18:07
61 Malva Eveborn OK Roxen 2:03:25 +53:17 19:35
Lisa Börnstedt Kungälvs OK ej godkänd
Sofia Zilling OK Södertörn ej godkänd
Isa Lundqvist Järfälla OK ej godkänd
Erika Källvik Leufvén Åmåls OK ej godkänd
Tilde Backlund OK Södertörn ej start
Lisa Berggren OK Kolmården ej start
Tuva Nikolausson Svaide Roma SOK återbud
Julia Rajan IFK Lidingö SOK återbud

H18 Elit

8 060 m, 80 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 59:50 7:25
2 Hugo Lillieström OK Roxen 1:03:46 +3:56 7:54
3 Erik Hannrup IF Thor 1:04:07 +4:17 7:57
4 Felix Axelsson Markbygdens OK 1:04:55 +5:05 8:03
5 Jonas Andersson OK Roxen 1:05:32 +5:42 8:07
6 August Mollén OK Denseln 1:05:35 +5:45 8:08
7 Ludvig Ek Nyköpings OK 1:05:49 +5:59 8:09
8 Gustav Runefors Växjö OK 1:06:16 +6:26 8:13
9 Axel Granqvist OK Ravinen 1:07:30 +7:40 8:22
10 Oscar Johansson Karlskrona SOK 1:07:33 +7:43 8:22
11 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 1:08:04 +8:14 8:26
12 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 1:08:57 +9:07 8:33
13 Albin Andersson Tullinge SK 1:09:32 +9:42 8:37
13 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 1:09:32 +9:42 8:37
15 Oskar Edvardsson Järfälla OK 1:09:41 +9:51 8:38
16 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 1:10:58 +11:08 8:48
17 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 1:11:28 +11:38 8:52
18 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 1:11:29 +11:39 8:52
19 Felix Persson Haninge SOK 1:13:42 +13:52 9:08
20 Martin Lamm Frölunda OL 1:14:25 +14:35 9:13
21 Emil Grehn OK Rodhen 1:14:48 +14:58 9:16
22 Lukas Olm Kils OK 1:14:53 +15:03 9:17
23 Emil Pettersson Karlskrona SOK 1:17:04 +17:14 9:33
24 Georg Eklöw OK Södertörn 1:17:34 +17:44 9:37
25 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 1:17:53 +18:03 9:39
26 Olle Hedman IF Hagen 1:18:04 +18:14 9:41
27 Filip Trofast Bredaryds SOK 1:18:06 +18:16 9:41
28 Hampus Nyström IF Hagen 1:18:31 +18:41 9:44
29 Oskar Nyman OK Tyr 1:19:39 +19:49 9:52
30 Emil Karlsson Hestra IF 1:19:58 +20:08 9:55
31 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 1:20:09 +20:19 9:56
32 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 1:20:18 +20:28 9:57
33 Hugo Dalhammer OK Roxen 1:21:04 +21:14 10:03
34 Carl Holmberg IF Hagen 1:21:35 +21:45 10:07
35 Carl Carlsson Nyköpings OK 1:21:42 +21:52 10:08
36 Axel Halvarsson Karlskrona SOK 1:22:13 +22:23 10:12
37 Love Carlsson OK Orion 1:22:19 +22:29 10:12
38 Arvid Westerberg OK Kolmården 1:22:54 +23:04 10:17
39 Olof Skoglund Kils OK 1:22:59 +23:09 10:17
40 Olof Ljunggren Linköpings OK 1:23:10 +23:20 10:19
41 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 1:24:04 +24:14 10:25
42 Samuel Pihlström OK Landehof 1:24:50 +25:00 10:31
43 Lukas Hellgren OK Ravinen 1:25:06 +25:16 10:33
44 Albin Alsiö IF Hagen 1:25:07 +25:17 10:33
45 Mattias Ivares OK Södertörn 1:25:13 +25:23 10:34
46 Isak Hertin IK Hakarpspojkarna 1:25:58 +26:08 10:39
47 Gabriel Sturesson Lerums SOK 1:26:00 +26:10 10:40
48 Leo Johansson OK Kolmården 1:26:40 +26:50 10:45
49 Olle Grywenz OK Linné 1:27:01 +27:11 10:47
50 Philip Carlsson Nyköpings OK 1:28:31 +28:41 10:58
51 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 1:28:39 +28:49 10:59
52 Erik Winbladh Karlskrona SOK 1:28:40 +28:50 11:00
53 Gustav Jonsson IFK Mora OK 1:29:03 +29:13 11:02
54 Anton Gliveson Ronneby OK 1:29:32 +29:42 11:06
55 Filip Möller OK Södertörn 1:30:19 +30:29 11:12
56 William Lundstedt Mullsjö SOK 1:32:10 +32:20 11:26
57 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 1:32:35 +32:45 11:29
58 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 1:33:50 +34:00 11:38
59 Algot Najvik OK Pan-Kristianstad 1:35:19 +35:29 11:49
60 William Nilsson Nyköpings OK 1:35:27 +35:37 11:50
61 Hannes Svahn OK Ravinen 1:35:34 +35:44 11:51
62 Lukas Katvala Karlskrona SOK 1:36:03 +36:13 11:55
63 Axel Olsson IF Hagen 1:37:37 +37:47 12:06
64 Walter Lagerhäll Rehns BK 1:39:35 +39:45 12:21
65 Olle Sörqvist Markbygdens OK 1:40:51 +41:01 12:30
66 Reto Giezendanner IF Hagen 1:42:25 +42:35 12:42
67 Thorsten Svensson Finspångs SOK 1:51:43 +51:53 13:51
68 Carl Ekbring Kexholms SK 1:54:38 +54:48 14:13
69 Martin Skärlén Haninge SOK 2:36:08 +1:36:18 19:22
Sixten Törnqvist Västerås SOK ej godkänd
Mattias Kallhauge Snättringe SK ej godkänd
Noel Waldenfjord Järfälla OK ej godkänd
Ludvig Hallabro Hässleholms OK ej godkänd
Jonathan Uller Kils OK ej godkänd
Simon Björklund Lindebygdens OK ej godkänd
Benjamin Langerak Järfälla OK ej godkänd
Marcus Carlsson IF Hagen ej godkänd
Victor Hansson Jönköpings OK ej godkänd
Andreas Jonsson OK Orion ej godkänd
Erik Herne OK Ravinen ej godkänd
Hampus Lindman IK Hakarpspojkarna ej start
Emanuel Herberthson Linköpings OK återbud
John Larsson Rånäs OK återbud

H21 Elit 2

11 230 m, 29 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Arvid Våg IFK Göteborg 1:34:22 8:24
2 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 1:36:23 +2:01 8:34
3 William Pommer Stora Tuna OK 1:36:52 +2:30 8:37
4 John Persson IFK Göteborg 1:38:25 +4:03 8:45
5 Anders Axling Sundsvalls OK 1:39:22 +5:00 8:50
6 Jonathan Rosendahl Ärla IF 1:39:28 +5:06 8:51
7 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 1:43:41 +9:19 9:13
8 Viktor Antonsson Eksjö SOK 1:44:13 +9:51 9:16
9 Assar Hellström OK Ravinen 1:45:20 +10:58 9:22
10 Rasmus Rörholt Theisen IFK Lidingö SOK 1:45:26 +11:04 9:23
11 Kevin Ståhl OK Hammaren 1:46:42 +12:20 9:30
12 Per Lindman Finspångs SOK 1:48:18 +13:56 9:38
13 Henrik Eklund Växjö OK 1:52:16 +17:54 9:59
14 Johannes Knutas Attunda OK 1:54:36 +20:14 10:12
15 Adam Georgsson Karlskrona SOK 1:55:21 +20:59 10:16
16 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 1:57:05 +22:43 10:25
17 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 1:57:52 +23:30 10:29
18 Markus Lang Stora Tuna OK 1:58:10 +23:48 10:31
19 Samuel Hedlund Långhundra IF 2:01:30 +27:08 10:49
20 Mattias Karlsson Växjö OK 2:05:11 +30:49 11:08
21 Magnus Björk OK Rodhen 2:06:48 +32:26 11:17
22 Emil Tellsén OK Roxen 2:08:04 +33:42 11:24
Karl Enges Attunda OK ej godkänd
Mattias Mårts Stora Tuna OK ej godkänd
Jonas Andersson Stora Tuna OK ej godkänd
Erik Lindgren KFUM Örebro OK ej godkänd
Noak Sanderberg Finspångs SOK ej godkänd
Maxime Bonneau Linköpings OK ej godkänd
Martin Norrbom Sala OK ej godkänd
Halvor Eid Nielsen Ärla IF ej start
Anton Lif Rehns BK ej start
Simon Svensson OK Pan-Kristianstad ej start
Andreas Hall Järla Orientering återbud
Morten Jarvis Westergård IFK Göteborg återbud
Johan Alfredsson OK Tylöskog återbud
Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad återbud
Axel Wrådhe Attunda OK återbud