H21 final A

2 320 m, 40 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 15:07 6:30
2 Emil Svensk Stora Tuna OK 15:09 +0:02 6:31
3 Gustav Bergman OK Ravinen 15:17 +0:10 6:35
4 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 15:38 +0:31 6:44
5 Oskar Sjöberg OK Linné 15:43 +0:36 6:46
6 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 15:54 +0:47 6:51
7 Max Peter Bejmer IFK Göteborg 16:08 +1:01 6:57
8 Erik Berzell Järla Orientering 16:11 +1:04 6:58
9 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 16:18 +1:11 7:01
10 Rasmus Elmelid Linköpings OK 16:23 +1:16 7:03
11 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 16:24 +1:17 7:04
11 Kalle Bergman OK Ravinen 16:24 +1:17 7:04
13 Mårten Boström IFK Lidingö SOK 16:26 +1:19 7:05
14 Rassmus Andersson OK Linné 16:30 +1:23 7:06
15 Joakim Svensk Stora Tuna OK 16:31 +1:24 7:07
16 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 16:37 +1:30 7:09
17 Andreas Hall Järla Orientering 16:38 +1:31 7:10
18 Daniel Attås OK Tisaren 16:44 +1:37 7:12
19 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 16:45 +1:38 7:13
20 Jens Rönnols Järla Orientering 16:51 +1:44 7:15
21 Oskar Andrén OK Tisaren 16:57 +1:50 7:18
22 Emil Kalered OK Denseln 17:00 +1:53 7:19
23 Mathias Hallmén OK Denseln 17:03 +1:56 7:20
24 Olle Kalered OK Denseln 17:05 +1:58 7:21
25 Oskar Daniels Attunda OK 17:11 +2:04 7:24
26 Love Berzell OK Ravinen 17:12 +2:05 7:24
27 Erik Martinsson Linköpings OK 17:16 +2:09 7:26
27 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 17:16 +2:09 7:26
29 Jonas Merz Göteborg-Majorna OK 17:19 +2:12 7:27
30 Ludvig Eriksson Kils OK 17:20 +2:13 7:28
30 Jonas Lundgren Linköpings OK 17:20 +2:13 7:28
32 Emil Granqvist OK Ravinen 17:22 +2:15 7:29
33 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 17:29 +2:22 7:32
34 Albert Mollén OK Denseln 17:31 +2:24 7:33
35 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 17:41 +2:34 7:37
36 Erik Andersson OK Orion 17:48 +2:41 7:40
37 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 18:08 +3:01 7:48
37 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 18:08 +3:01 7:48
39 Robbie Anderson Göteborg-Majorna OK 18:30 +3:23 7:58
40 Jacob Lindstam OK Ravinen 18:33 +3:26 7:59

D21 final A

2 160 m, 40 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 15:19 7:05
2 Karolin Ohlsson Järla Orientering 15:31 +0:12 7:11
3 Lina Strand Göteborg-Majorna OK 15:32 +0:13 7:11
4 Nadiya Volynska OK Orion 15:44 +0:25 7:17
5 Josefin Tjernlund OK Tisaren 15:49 +0:30 7:19
6 Catherine Taylor OK Södertörn 16:03 +0:44 7:25
7 Helena Jansson OK Ravinen 16:05 +0:46 7:26
8 Alva Olsson Linköpings OK 16:12 +0:53 7:30
9 Lilian Forsgren OK Tisaren 16:14 +0:55 7:30
10 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 16:38 +1:19 7:42
11 Josefine Klintberg OK Ravinen 16:54 +1:35 7:49
12 Tilda Johansson OK Orion 16:57 +1:38 7:50
13 Elin Carlsson OK Pan-Kristianstad 16:58 +1:39 7:51
14 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 16:59 +1:40 7:51
15 Nicole Ljungdahl OK Pan-Kristianstad 17:00 +1:41 7:52
15 Irina Nyberg Alfta-Ösa OK 17:00 +1:41 7:52
17 Moa Enmark Göteborg-Majorna OK 17:04 +1:45 7:54
18 Johanna Öberg OK Linné 17:21 +2:02 8:01
19 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 17:27 +2:08 8:04
20 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 17:31 +2:12 8:06
21 Matleena Boström IFK Lidingö SOK 17:37 +2:18 8:09
22 Kate Morrison OK Linné 17:49 +2:30 8:14
23 Ellinor Eriksson OK Tisaren 17:57 +2:38 8:18
24 Rebecka Olsson OK Linné 18:01 +2:42 8:20
24 Ellinor Tjernlund OK Tisaren 18:01 +2:42 8:20
26 Alice Hugosson IFK Lidingö SOK 18:04 +2:45 8:21
27 Josefin Persson Järla Orientering 18:05 +2:46 8:22
27 Kristin Olovsson Rehns BK 18:05 +2:46 8:22
29 Rebecka Nylin OK Tisaren 18:12 +2:53 8:25
30 Jolanta Kolosinska Göteborg-Majorna OK 18:15 +2:56 8:26
31 Josefine Heikka Alfta-Ösa OK 18:19 +3:00 8:28
31 Louise Markstedt OK Södertörn 18:19 +3:00 8:28
33 Maria Magnusson Sävedalens AIK 18:21 +3:02 8:29
34 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 18:25 +3:06 8:31
35 Moa Pettersson Karlskrona SOK 18:41 +3:22 8:38
36 Susanna Tervo IFK Lidingö SOK 19:14 +3:55 8:54
37 Hanna Korhonen OK Ravinen 19:17 +3:58 8:55
38 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 19:42 +4:23 9:07
39 Lovisa Persson OK Tisaren 20:03 +4:44 9:16
40 Linda Take OK Tyr 20:28 +5:09 9:28

H20 final A

2 400 m, 40 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 14:49 6:10
2 Henrik Johannesson Ronneby OK 15:19 +0:30 6:22
3 Ville Johansson OK Kolmården 15:23 +0:34 6:24
4 Simon Hector Snättringe SK 15:28 +0:39 6:26
5 Oskar Lind Eksjö SOK 15:35 +0:46 6:29
6 Anton Forsberg Långhundra IF 15:39 +0:50 6:31
7 Jesper Svensk Stora Tuna OK 15:55 +1:06 6:37
8 Olle Nilsson OK Linné 16:02 +1:13 6:40
9 Mattis Hallberg IK Uven 16:04 +1:15 6:41
10 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 16:13 +1:24 6:45
11 Oliwer Lundberg OK Bävern 16:16 +1:27 6:46
12 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 16:21 +1:32 6:48
13 Hugo Dahlberg Haninge SOK 16:23 +1:34 6:49
14 Elias Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 16:26 +1:37 6:50
14 Simon Imark Tullinge SK 16:26 +1:37 6:50
16 Ola Andersson OK Orion 16:29 +1:40 6:52
17 Filip Karlsson IF Hagen 16:39 +1:50 6:56
18 Albin Lillieström OK Roxen 16:42 +1:53 6:57
18 Victor Imark Tullinge SK 16:42 +1:53 6:57
20 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 16:43 +1:54 6:57
21 Per Karlsson OK Tylöskog 16:45 +1:56 6:58
22 Nils Hammaräng Grip OK Orion 16:52 +2:03 7:01
23 John Gunnarsson Surahammars SOK 17:01 +2:12 7:05
24 Erik Zeilon Skåneslättens OL 17:02 +2:13 7:05
25 Rickard Djerf Tibro OK 17:03 +2:14 7:06
26 Simon Larsson OK Hällen 17:04 +2:15 7:06
27 Lukas Lundgren Växjö OK 17:09 +2:20 7:08
28 Christopher Wilestedt Attunda OK 17:10 +2:21 7:09
29 Albin Andersson OK Ravinen 17:21 +2:32 7:13
30 Linus Backlund OK Södertörn 17:31 +2:42 7:17
31 Tom Campbell OK Kolmården 17:38 +2:49 7:20
32 Lucas Sundblad Eksjö SOK 17:43 +2:54 7:22
33 Viktor Skoog Kils OK 18:24 +3:35 7:40
34 Martin Mörsell OK Kåre 18:58 +4:09 7:54
35 Arvid Claesson Jönköpings OK 19:23 +4:34 8:04
36 Erik Olsson Gävle OK 19:58 +5:09 8:19
37 Jesper Lindström IF Hagen 20:05 +5:16 8:22
38 Pontus Lindblom OK Roxen 20:43 +5:54 8:37
39 Joakim Skärlén Haninge SOK 20:55 +6:06 8:42
Filip Jacobsson OK Tisaren diskvalificerad

D20 final A

1 940 m, 30 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 14:32 7:29
2 Johanna Börjesson Eriksson Storviks IF 14:48 +0:16 7:37
3 Sanna Fast Eksjö SOK 14:54 +0:22 7:40
4 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 15:24 +0:52 7:56
5 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 15:40 +1:08 8:04
6 Emma Pettersson OK Roxen 15:41 +1:09 8:05
7 Jennie Börjesson Eriksson Storviks IF 15:58 +1:26 8:13
8 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 16:05 +1:33 8:17
9 Stina Nordin Sundsvalls OK 16:08 +1:36 8:18
9 Rebecca Waldenfjord Järfälla OK 16:08 +1:36 8:18
11 Erica Edman Rehns BK 16:33 +2:01 8:31
12 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 16:34 +2:02 8:32
13 Matilda Eriksson Västerbergslagens OL 16:37 +2:05 8:33
13 Kerstin Wadman Göteborg-Majorna OK 16:37 +2:05 8:33
15 Hanna Hänström OK Ravinen 16:38 +2:06 8:34
16 Saga Sander OK Milan 16:49 +2:17 8:40
17 Josefin Erlandsson OK Milan 17:00 +2:28 8:45
18 Moa Hansson Bredaryds SOK 17:04 +2:32 8:47
19 Alice Axelsson IK Hakarpspojkarna 17:08 +2:36 8:49
20 Tone Albrektsson OK Ravinen 17:38 +3:06 9:05
21 Frida Junegard Tullinge SK 17:42 +3:10 9:07
22 Jonna Jungåker Sundsvalls OK 17:46 +3:14 9:09
23 Emma Kindbom IF Hagen 17:54 +3:22 9:13
24 Olivia Nilsson OK Pan-Kristianstad 17:57 +3:25 9:15
25 Elin Johansson Finspångs SOK 18:50 +4:18 9:42
26 Sandra Näslund Västerås SOK 18:54 +4:22 9:44
27 Maria Eriksson Eds SK 21:57 +7:25 11:18
28 Johanna Henriksson OK Tisaren 22:26 +7:54 11:33
29 Wilma Jansson Vänersborgs SK 23:16 +8:44 11:59
Emma Bengtsson Årsunda IF ej godkänd
Amanda Berggren Tullinge SK ej start

H18 final A

2 190 m, 40 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 August Mollén OK Denseln 14:26 6:35
2 Axel Granqvist OK Ravinen 14:49 +0:23 6:45
3 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 15:03 +0:37 6:52
4 Oskar Forsberg Tullinge SK 15:17 +0:51 6:58
5 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 15:18 +0:52 6:59
6 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 15:23 +0:57 7:01
6 Oscar Johansson Karlskrona SOK 15:23 +0:57 7:01
8 Felix Axelsson Markbygdens OK 15:30 +1:04 7:04
9 John Larsson Rånäs OK 15:31 +1:05 7:05
10 Erik Herne OK Ravinen 15:33 +1:07 7:06
11 Andreas Jonsson OK Orion 15:36 +1:10 7:07
12 Lukas Olm Kils OK 15:37 +1:11 7:07
13 Felix Persson Haninge SOK 15:39 +1:13 7:08
14 Emil Auselius Bredaryds SOK 15:41 +1:15 7:09
15 Erik Hannrup IF Thor 15:48 +1:22 7:12
16 Ludvig Ek Nyköpings OK 15:53 +1:27 7:15
16 Emil Karlsson Hestra IF 15:53 +1:27 7:15
18 Emil Grehn OK Rodhen 15:57 +1:31 7:16
19 Jonas Andersson OK Roxen 15:59 +1:33 7:17
20 Victor Hansson Jönköpings OK 16:04 +1:38 7:20
21 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 16:20 +1:54 7:27
22 Georg Eklöw OK Södertörn 16:21 +1:55 7:27
22 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 16:21 +1:55 7:27
24 Olle Grywenz OK Linné 16:23 +1:57 7:28
25 Filip Trofast Bredaryds SOK 16:25 +1:59 7:29
26 Oskar Nyman OK Tyr 16:27 +2:01 7:30
27 Carl Carlsson Nyköpings OK 16:31 +2:05 7:32
28 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 16:36 +2:10 7:34
29 Daniel Bogren IF Hagen 16:37 +2:11 7:35
30 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 16:47 +2:21 7:39
31 Hugo Lindbärg OK Södertörn 16:51 +2:25 7:41
32 Olof Skoglund Kils OK 16:57 +2:31 7:44
33 William Lundstedt Mullsjö SOK 16:58 +2:32 7:44
34 Emil Pettersson Karlskrona SOK 17:18 +2:52 7:53
35 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 17:31 +3:05 7:59
36 Erik Winbladh Karlskrona SOK 17:36 +3:10 8:02
37 Isac Ericsson Växjö OK 17:58 +3:32 8:12
38 Carl Holmberg IF Hagen 18:15 +3:49 8:20
Noel Waldenfjord Järfälla OK ej godkänd
Albin Andersson Tullinge SK ej godkänd

D18 final A

1 790 m, 40 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Erika Källvik Leufvén Åmåls OK 13:40 7:38
2 Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OL 14:24 +0:44 8:02
3 Frida Vikström Sundsvalls OK 15:01 +1:21 8:23
3 Johanna Källvik Leufvén Åmåls OK 15:01 +1:21 8:23
5 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 15:02 +1:22 8:23
5 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 15:02 +1:22 8:23
7 Jenny Wegebro Sundsvalls OK 15:10 +1:30 8:28
8 Lisa Berggren OK Kolmården 15:14 +1:34 8:30
9 Klara Axelsson Markbygdens OK 15:26 +1:46 8:37
10 Ella Olsson Grycksbo IF OK 15:29 +1:49 8:38
11 Hanna Kjellin Forsa OK 15:38 +1:58 8:44
11 Ellen Kallerbäck OK Orion 15:38 +1:58 8:44
13 Elin Schagerström Garphyttans IF 15:43 +2:03 8:46
14 Malin Dahlbäck OK Österåker 15:47 +2:07 8:49
15 Vilma Karlsson Snättringe SK 15:56 +2:16 8:54
16 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 16:01 +2:21 8:56
17 Alice Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 16:03 +2:23 8:57
18 Tindra Jernström Avesta OK 16:06 +2:26 8:59
19 Hanna Lagerberg OK Södertörn 16:09 +2:29 9:01
20 Malva Steen OK Enen 16:10 +2:30 9:01
20 Sofia Eriksson Stora Tuna OK 16:10 +2:30 9:01
22 Elsa Lindeblom Hestra IF 16:12 +2:32 9:03
23 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 16:13 +2:33 9:03
24 Lina Svärd IF Thor 16:16 +2:36 9:05
25 Elise Josefsson OK Pan-Kristianstad 16:20 +2:40 9:07
25 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 16:20 +2:40 9:07
27 Ella Sjöberg Tullinge SK 16:25 +2:45 9:10
28 Ella Palm IK Hakarpspojkarna 16:28 +2:48 9:11
29 Maja Mörth Leksands OK 16:40 +3:00 9:18
30 Ebba Hjertberg Hestra IF 17:03 +3:23 9:31
31 Sofia Johansson OK Skärmen 17:20 +3:40 9:41
32 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 17:21 +3:41 9:41
33 Ella Nordström Kils OK 17:25 +3:45 9:43
34 Frida Johansson OK Djerf 17:55 +4:15 10:00
35 Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 17:57 +4:17 10:01
36 Ellen Wahlbom OK Orion 19:30 +5:50 10:53
37 Sofie Josefsson OK Pan-Kristianstad 23:06 +9:26 12:54
Astrid Norgren Stora Tuna OK ej godkänd
Frida Hector Snättringe SK ej godkänd
Linnea Dagsberg OK Orion utgått

H21 final B

2 430 m, 15 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Per Lindman Finspångs SOK 16:38 6:50
2 Anton Nilsson OK Tranan 16:40 +0:02 6:51
2 Simon Hedlund Ärla IF 16:40 +0:02 6:51
4 Jonathan Karlsson OK Tisaren 17:07 +0:29 7:02
5 Emil Andersson Tullinge SK 17:18 +0:40 7:07
6 Fredrik Johansson Linköpings OK 17:28 +0:50 7:11
7 Erik Fernlund OK Tisaren 17:34 +0:56 7:13
8 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 17:46 +1:08 7:18
9 Mattias Olofsson OK Enen 18:02 +1:24 7:25
10 Anders Axling Sundsvalls OK 18:10 +1:32 7:28
11 Timo Mähönen IFK Lidingö SOK 19:00 +2:22 7:49
12 Erik Nero Mullsjö SOK 19:46 +3:08 8:08
13 Jesper Melin Garphyttans IF 19:51 +3:13 8:10
14 Emil Tellsén OK Roxen 20:26 +3:48 8:24
15 Tobias Andersson OK Österåker 23:29 +6:51 9:39
Martin Norrbom Sala OK ej start
Jesper Lysell Rehns BK ej start
Heino Ollin Sävedalens AIK ej start
Viktor Silvemark Ärla IF ej start

D21 final B

2 150 m, 7 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Louise Lundgren Växjö OK 16:49 7:49
1 Moa Gustafsson Uddevalla OK 16:49 7:49
3 Barbora Pijáková IFK Lidingö SOK 16:55 +0:06 7:52
4 Fanny Asketun OK Roxen 17:09 +0:20 7:58
5 Ebba Pegestam OK Ravinen 17:52 +1:03 8:18
6 Stina Nero Mullsjö SOK 18:10 +1:21 8:26
7 Annika Björk OK Linné 21:35 +4:46 10:02
Matilda Martinsson Falkenbergs OK ej start
Jenny Eriksson OK Kåre ej start
Anastasia Dzianisava Sävedalens AIK ej start
Matilda Andersson OK Kåre ej start
Therese Klintberg Linköpings OK ej start
Sanna Skoog Kils OK ej start

H20 final B

2 220 m, 6 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Rasmus Möller Arboga OK 16:46 7:33
2 Jakob Fransson OK Milan 16:52 +0:06 7:35
3 Mårten Olsson Gävle OK 17:01 +0:15 7:39
4 Ludvig Sandahl Järla Orientering 17:20 +0:34 7:48
5 Lucas Norrman Attunda OK 21:18 +4:32 9:35
David Risberg Kils OK ej godkänd
Rasmus Lundberg OK Bävern ej start
Andreas Uller Kils OK ej start
André Andersson OK Kåre ej start
Johan Ryding Ärla IF ej start
Adam Thellsén OK Roxen ej start

H18 final B

2 220 m, 29 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Sandro Schmid OK Linné 14:44 6:38
2 Matviy Khotyaintsev IF Thor 15:10 +0:26 6:49
3 Benjamin Sturek SOK Viljan 15:21 +0:37 6:54
4 Ludvig Hallabro Hässleholms OK 15:24 +0:40 6:56 Ladda ner rutt i gpx-format
5 Jonathan Uller Kils OK 15:37 +0:53 7:02
6 Hannes Svahn OK Ravinen 15:47 +1:03 7:06
7 Simon Freyland Eksjö SOK 15:55 +1:11 7:10
8 Axel Olsson IF Hagen 16:02 +1:18 7:13
9 Gustav Frænell Sundsvalls OK 16:06 +1:22 7:15
10 Lukas Katvala Karlskrona SOK 16:14 +1:30 7:18
11 Oskar Vahlberg OK Österåker 16:15 +1:31 7:19
12 Nicolas Barboza Attunda OK 16:28 +1:44 7:25
13 Jakob Ingström IK Hakarpspojkarna 16:31 +1:47 7:26
14 Filip Möller OK Södertörn 16:37 +1:53 7:29
15 Oscar Stomberg IF Hagen 16:41 +1:57 7:30
16 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 16:45 +2:01 7:32
17 Oskar Enges Attunda OK 16:47 +2:03 7:33
18 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 17:16 +2:32 7:46
19 Viktor Wallin OK Kåre 17:24 +2:40 7:50
19 Simon Törnqvist OK Ravinen 17:24 +2:40 7:50
21 Erik Eriksson OK Älgen 17:54 +3:10 8:03
22 Fredrik Stenbeck OK Österåker 18:05 +3:21 8:08
23 Sixten Törnqvist Västerås SOK 18:17 +3:33 8:14
24 Jesper Nyström IF Thor 19:34 +4:50 8:48
25 Viktor Berg Leksands OK 20:03 +5:19 9:01
26 Marcus Nylén Degerfors OK 20:10 +5:26 9:05
27 Martin Skärlén Haninge SOK 25:24 +10:40 11:26
Walter Lagerhäll Rehns BK ej godkänd
Axel Halvarsson Karlskrona SOK ej godkänd
Gunnar Engström Linköpings OK ej start
Hugo Dalhammer OK Roxen ej start
Ludvig Waktel Svaide Roma SOK ej start
Pontus Bierfeldt Ärla IF ej start
Marcus Carlsson IF Hagen ej start
Felix Lindell Öhman OK Måsen ej start
William Nilsson Nyköpings OK ej start
Olle Hedman IF Hagen ej start

D18 final B

1 740 m, 12 startande

Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 14:50 8:31
2 Elin Wihlborg OK Gynge 15:12 +0:22 8:44
3 Linn Lugne Kils OK 15:18 +0:28 8:47
4 Sara Junevik Leksands OK 16:01 +1:11 9:12
5 Amanda Karlsson OK Ravinen 16:07 +1:17 9:15
6 Ebba Jensen Skåneslättens OL 16:35 +1:45 9:31
7 Ronja Hugg Forsa OK 16:40 +1:50 9:34
8 Johanna Särnbrink OK Tisaren 16:58 +2:08 9:45
9 Emelie Brudin IFK Mora OK 17:05 +2:15 9:49
10 Johanna Wilhelmsson Karlskrona SOK 18:40 +3:50 10:43
11 Adelina Funke Leksands OK 19:17 +4:27 11:04
12 Carolina Eriksson OK Milan 21:06 +6:16 12:07
Moa Sjöberg Göteborg-Majorna OK ej start
Linnéa Gustafsson OK Hällen ej start
Ronja Jungåker OK Kåre ej start
Moa Erlandsson Vimmerby OK ej start
Sofie Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF ej start