DH21

40 startande

Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 Stora Tuna OK 1 54:59
1. Tilda Östberg 13:54 8 +0:45 13:54 8 +0:45
2. Anton Sjökvist 14:07 1 28:01 2 -6 +0:08
3. Emil Svensk 14:03 4 +0:08 42:04 1 -1 -0:08
4. Tove Alexandersson 12:55 1 54:59 1 0
2 OK Ravinen 1 56:29 +1:30
1. Josefine Klintberg 14:16 17 +1:07 14:16 17 +1:07
2. Kalle Bergman 15:01 13 +0:54 29:17 14 -3 +1:24 +0:17
3. Gustav Bergman 13:55 1 43:12 3 -11 +1:08
4. Helena Jansson 13:17 5 +0:22 56:29 2 -1 +1:30 +0:22
3 Järla Orientering 1 56:54 +1:55
1. Josefin Persson 14:07 14 +0:58 14:07 14 +0:58
2. Andreas Hall 15:01 13 +0:54 29:08 12 -2 +1:15 +0:17
3. Erik Berzell 14:48 10 +0:53 43:56 8 -4 +1:52 +0:37
4. Karolin Ohlsson 12:58 2 +0:03 56:54 3 -5 +1:55 +0:03
4 OK Tisaren 1 56:59 +2:00
1. Lilian Forsgren 13:09 1 13:09 1
2. Daniel Attås 14:44 3 +0:37 27:53 1 0 0:00
3. Oskar Andrén 15:41 14 +1:46 43:34 6 +5 +1:30 +1:30
4. Josefin Tjernlund 13:25 6 +0:30 56:59 4 -2 +2:00 +0:30
5 OK Orion 1 57:00 +2:01
1. Tilda Johansson 13:38 3 +0:29 13:38 3 +0:29
2. Ola Andersson 15:22 24 +1:15 29:00 9 +6 +1:07 +0:38
3. Måns Sandgren 14:52 11 +0:57 43:52 7 -2 +1:48 +0:41
4. Nadiya Volynska 13:08 3 +0:13 57:00 5 -2 +2:01 +0:13
6 OK Linné 1 57:03 +2:04
1. Rebecka Olsson 14:04 13 +0:55 14:04 13 +0:55
2. Rassmus Andersson 14:54 6 +0:47 28:58 8 -5 +1:05 +0:10
3. Oskar Sjöberg 13:58 3 +0:03 42:56 2 -6 +0:52 -0:13
4. Johanna Öberg 14:07 11 +1:12 57:03 6 +4 +2:04 +1:12
7 IFK Lidingö SOK 1 57:22 +2:23
1. Anna Bachman 13:49 6 +0:40 13:49 6 +0:40
2. Mårten Boström 14:58 8 +0:51 28:47 3 -3 +0:54 +0:14
3. Nicolas Simonin 14:35 7 +0:40 43:22 5 +2 +1:18 +0:24
4. Emma Bjessmo 14:00 10 +1:05 57:22 7 +2 +2:23 +1:05
8 Linköpings OK 1 58:05 +3:06
1. Therese Klintberg 15:06 27 +1:57 15:06 27 +1:57
2. Erik Martinsson 15:19 23 +1:12 30:25 24 -3 +2:32 +0:35
3. Rasmus Elmelid 14:30 6 +0:35 44:55 11 -13 +2:51 +0:19
4. Alva Olsson 13:10 4 +0:15 58:05 8 -3 +3:06 +0:15
9 OK Pan-Kristianstad 1 58:32 +3:33
1. Elin Carlsson 13:56 9 +0:47 13:56 9 +0:47
2. Rasmus Svantesson 14:59 11 +0:52 28:55 6 -3 +1:02 +0:15
3. Gernot Kerschbaumer 14:19 5 +0:24 43:14 4 -2 +1:10 +0:08
4. Nicole Ljungdahl 15:18 16 +2:23 58:32 9 +5 +3:33 +2:23
10 Eksjö SOK 1 58:40 +3:41
1. Sanna Fast 14:22 19 +1:13 14:22 19 +1:13
2. Oskar Lind 14:38 2 +0:31 29:00 9 -10 +1:07 -0:06
3. Lucas Sundblad 16:04 19 +2:09 45:04 13 +4 +3:00 +1:53
4. Linnéa Golsäter 13:36 8 +0:41 58:40 10 -3 +3:41 +0:41
11 Göteborg-Majorna OK 1 58:57 +3:58
1. Moa Enmark 13:43 4 +0:34 13:43 4 +0:34
2. Jonas Merz 15:53 29 +1:46 29:36 20 +16 +1:43 +1:09
3. Robbie Anderson 15:46 16 +1:51 45:22 18 -2 +3:18 +1:35
4. Lina Strand 13:35 7 +0:40 58:57 11 -7 +3:58 +0:40
12 Södertälje-Nykvarn OF 1 59:08 +4:09
1. Jeanette Jönsson Hellstadius 15:26 34 +2:17 15:26 34 +2:17
2. Eric Börjeskog 14:57 7 +0:50 30:23 23 -11 +2:30 +0:13
3. Jonas Leandersson 13:56 2 +0:01 44:19 10 -13 +2:15 -0:15
4. Frida Jönsson Hellstadius 14:49 15 +1:54 59:08 12 +2 +4:09 +1:54
13 OK Södertörn 1 59:18 +4:19
1. Louise Markstedt 13:36 2 +0:27 13:36 2 +0:27
2. Josh Beech 15:48 28 +1:41 29:24 17 +15 +1:31 +1:04
3. Georg Eklöw 16:07 20 +2:12 45:31 21 +4 +3:27 +1:56
4. Catherine Taylor 13:47 9 +0:52 59:18 13 -8 +4:19 +0:52
14 OK Tisaren 2 59:49 +4:50
1. Ellinor Tjernlund 13:43 4 +0:34 13:43 4 +0:34
2. Erik Fernlund 15:27 25 +1:20 29:10 13 +9 +1:17 +0:43
3. Jonathan Karlsson 16:10 21 +2:15 45:20 17 +4 +3:16 +1:59
4. Ellinor Eriksson 14:29 13 +1:34 59:49 14 -3 +4:50 +1:34
15 OK Hällen 1 1:00:24 +5:25
1. Johanna Engström 14:07 14 +0:58 14:07 14 +0:58
2. Simon Larsson 15:10 22 +1:03 29:17 14 0 +1:24 +0:26
3. Peter Öberg 14:41 8 +0:46 43:58 9 -5 +1:54 +0:30
4. Anna Sporrong 16:26 25 +3:31 1:00:24 15 +6 +5:25 +3:31
16 OK Roxen 1 1:00:38 +5:39
1. Emma Pettersson 14:19 18 +1:10 14:19 18 +1:10
2. Jonas Andersson 14:58 8 +0:51 29:17 14 -4 +1:24 +0:14
3. Albin Lillieström 15:52 17 +1:57 45:09 16 +2 +3:05 +1:41
4. Tove Pettersson 15:29 19 +2:34 1:00:38 16 0 +5:39 +2:34
17 IFK Lidingö SOK 2 1:01:30 +6:31
1. Matleena Boström 13:56 9 +0:47 13:56 9 +0:47
2. Jere Pujanen 14:52 5 +0:45 28:48 4 -5 +0:55 +0:08
3. Timo Mähönen 16:19 22 +2:24 45:07 15 +11 +3:03 +2:08
4. Julia Rajan 16:23 24 +3:28 1:01:30 17 +2 +6:31 +3:28
18 OK Kolmården 1 1:01:38 +6:39
1. Malin Leijon Lind 14:01 12 +0:52 14:01 12 +0:52
2. Ville Johansson 14:59 11 +0:52 29:00 9 -3 +1:07 +0:15
3. Tom Campbell 16:30 25 +2:35 45:30 20 +11 +3:26 +2:19
4. Lisa Berggren 16:08 22 +3:13 1:01:38 18 -2 +6:39 +3:13
19 OK Ravinen 2 1:01:57 +6:58
1. Hanna Korhonen 15:17 29 +2:08 15:17 29 +2:08
2. Axel Granqvist 15:03 15 +0:56 30:20 21 -8 +2:27 +0:19
3. Emil Granqvist 15:07 12 +1:12 45:27 19 -2 +3:23 +0:56
4. Tone Albrektsson 16:30 26 +3:35 1:01:57 19 0 +6:58 +3:35
20 Tullinge SK 1 1:02:24 +7:25
1. Ella Sjöberg 14:08 16 +0:59 14:08 16 +0:59
2. Simon Imark 14:46 4 +0:39 28:54 5 -11 +1:01 +0:02
3. Emil Andersson 16:43 26 +2:48 45:37 22 +17 +3:33 +2:32
4. Frida Junegard 16:47 27 +3:52 1:02:24 20 -2 +7:25 +3:52
21 Stora Tuna OK 2 1:02:25 +7:26
1. Sofia Eriksson 15:23 33 +2:14 15:23 33 +2:14
2. Jesper Svensk 15:03 15 +0:56 30:26 27 -6 +2:33 +0:19
3. Henning Sjökvist 16:21 23 +2:26 46:47 23 -4 +4:43 +2:10
4. Astrid Norgren 15:38 21 +2:43 1:02:25 21 -2 +7:26 +2:43
22 OK Orion 2 1:02:33 +7:34
1. Ellen Kallerbäck 14:26 23 +1:17 14:26 23 +1:17
2. Nils Hammaräng Grip 15:06 18 +0:59 29:32 18 -5 +1:39 +0:22
3. Erik Andersson 15:30 13 +1:35 45:02 12 -6 +2:58 +1:19
4. Ellen Wahlbom 17:31 33 +4:36 1:02:33 22 +10 +7:34 +4:36
23 Rehns BK 1 1:02:55 +7:56
1. Erica Edman 16:08 38 +2:59 16:08 38 +2:59
2. Jesper Lysell 15:41 27 +1:34 31:49 32 -6 +3:56 +0:57
3. Anders Johansson 16:56 27 +3:01 48:45 31 -1 +6:41 +2:45
4. Kristin Olovsson 14:10 12 +1:15 1:02:55 23 -8 +7:56 +1:15
24 IK Hakarpspojkarna 1 1:03:05 +8:06
1. Elna Forsberg 13:58 11 +0:49 13:58 11 +0:49
2. Arvid Nord 14:58 8 +0:51 28:56 7 -4 +1:03 +0:14
3. Jakob Ingström 18:50 35 +4:55 47:46 28 +21 +5:42 +4:39
4. Tova Olsson 15:19 17 +2:24 1:03:05 24 -4 +8:06 +2:24
25 OK Tisaren 3 1:03:40 +8:41
1. Lovisa Persson 14:30 26 +1:21 14:30 26 +1:21
2. Anton Hallor 17:16 32 +3:09 31:46 31 +5 +3:53 +2:32
3. Olle Josarp 17:06 30 +3:11 48:52 32 +1 +6:48 +2:55
4. Rebecka Nylin 14:48 14 +1:53 1:03:40 25 -7 +8:41 +1:53
26 Hestra IF 1 1:04:08 +9:09
1. Ebba Hjertberg 15:20 32 +2:11 15:20 32 +2:11
2. Martin Ahlberger 15:05 17 +0:58 30:25 24 -8 +2:32 +0:21
3. Emil Karlsson 16:56 27 +3:01 47:21 26 +2 +5:17 +2:45
4. Elsa Lindeblom 16:47 27 +3:52 1:04:08 26 0 +9:09 +3:52
27 Sundsvalls OK 1 1:04:12 +9:13
1. Hanna Hugosson 15:26 34 +2:17 15:26 34 +2:17
2. Anders Axling 16:14 31 +2:07 31:40 30 -4 +3:47 +1:30
3. Gustav Frænell 17:03 29 +3:08 48:43 30 0 +6:39 +2:52
4. Frida Vikström 15:29 19 +2:34 1:04:12 27 -3 +9:13 +2:34
28 OK Ravinen 3 1:04:18 +9:19
1. Amanda Karlsson 16:03 37 +2:54 16:03 37 +2:54
2. Erik Herne 15:28 26 +1:21 31:31 29 -8 +3:38 +0:44
3. Love Berzell 15:41 14 +1:46 47:12 25 -4 +5:08 +1:30
4. Ebba Pegestam 17:06 30 +4:11 1:04:18 28 +3 +9:19 +4:11
29 OK Pan-Kristianstad 2 1:04:24 +9:25
1. Nelly Carlsson 14:23 20 +1:14 14:23 20 +1:14
2. Simon Wikström 15:09 21 +1:02 29:32 18 -2 +1:39 +0:25
3. Oscar Modig 17:53 32 +3:58 47:25 27 +9 +5:21 +3:42
4. Elise Josefsson 16:59 29 +4:04 1:04:24 29 +2 +9:25 +4:04
30 Järla Orientering 2 1:04:47 +9:48
1. Anna Dahlgren-Rosén 15:14 28 +2:05 15:14 28 +2:05
2. Jens Rönnols 15:08 20 +1:01 30:22 22 -6 +2:29 +0:24
3. Espen Hultgreen Weltzien 14:43 9 +0:48 45:05 14 -8 +3:01 +0:32
4. Sofia Lauri 19:42 37 +6:47 1:04:47 30 +16 +9:48 +6:47
31 Sundbybergs IK 1 1:06:06 +11:07
1. Kajsa Bogren 15:18 30 +2:09 15:18 30 +2:09
2. Kristoffer Tengroth 15:07 19 +1:00 30:25 24 -6 +2:32 +0:23
3. Morgan Karlsson 17:30 31 +3:35 47:55 29 +5 +5:51 +3:19
4. Vilde Jonsson Wold 18:11 36 +5:16 1:06:06 31 +2 +11:07 +5:16
32 Karlskrona SOK 1 1:08:04 +13:05
1. Moa Pettersson 14:24 21 +1:15 14:24 21 +1:15
2. Oscar Johansson 16:06 30 +1:59 30:30 28 +7 +2:37 +1:22
3. Emil Pettersson 16:22 24 +2:27 46:52 24 -4 +4:48 +2:11
4. Johanna Wilhelmsson 21:12 38 +8:17 1:08:04 32 +8 +13:05 +8:17
33 Forsa OK 1 1:09:34 +14:35
1. Hanna Kjellin 15:18 30 +2:09 15:18 30 +2:09
2. Benjamin Terent 18:29 34 +4:22 33:47 34 +4 +5:54 +3:45
3. Anders Trolin 18:28 34 +4:33 52:15 33 -1 +10:11 +4:17
4. Ronja Hugg 17:19 32 +4:24 1:09:34 33 0 +14:35 +4:24
34 OK Österåker 1 1:10:50 +15:51
1. Malin Dahlbäck 14:26 23 +1:17 14:26 23 +1:17
2. Fredrik Stenbeck 18:08 33 +4:01 32:34 33 +10 +4:41 +3:24
3. Oskar Vahlberg 20:26 36 +6:31 53:00 34 +1 +10:56 +6:15
4. Therese Nilsson 17:50 34 +4:55 1:10:50 34 0 +15:51 +4:55
35 Västerbergslagens OL 1 1:30:57 +35:58
1. Tyra Dernfalk 22:14 40 +9:05 22:14 40 +9:05
2. Dan Eriksson 28:10 37 +14:03 50:24 37 -3 +22:31 +13:26
3. Jakob Wedman 22:42 38 +8:47 1:13:06 37 0 +31:02 +8:31
4. Karin Wedman 17:51 35 +4:56 1:30:57 35 -2 +35:58 +4:56
OK Linné 2 diskvalificerad
1. Kate Morrison 14:27 25 +1:18 14:27 25 +1:18
2. Sandro Schmid diskvalificerad diskvalificerad
3. Olle Nilsson 1:46:59 40 +1:33:04 diskvalificerad
4. Annika Björk 16:17 23 +3:22 diskvalificerad
Leksands OK 2000 ej godkänd
1. Maja Mörth 16:00 36 +2:51 16:00 36 +2:51
2. Viktor Berg 19:11 35 +5:04 35:11 36 0 +7:18 +4:27
3. Adelina Funke 26:43 39 +12:48 1:01:54 36 0 +19:50 +12:32
4. Sara Junevik ej godkänd ej godkänd
Mullsjö SOK 1 ej godkänd
1. Stina Nero 17:59 39 +4:50 17:59 39 +4:50
2. William Lundstedt ej godkänd ej godkänd
3. Erik Nero 18:26 33 +4:31 ej godkänd
4. Jeanette Viberg 17:07 31 +4:12 ej godkänd
Trollhättans SOK 1 ej godkänd
1. Malin Kristiansson 14:24 21 +1:15 14:24 21 +1:15
2. Elias Bäcklund Ekvall ej godkänd ej godkänd
3. Eskil Tryggö 15:55 18 +2:00 ej godkänd
4. Ida Kristiansson 15:21 18 +2:26 ej godkänd
Göteborg-Majorna OK 2 utgått
1. Jolanta Kolosinska 13:50 7 +0:41 13:50 7 +0:41
2. Alva Sellgren 21:16 36 +7:09 35:06 35 +28 +7:13 +6:32
3. Per Gustavsson 22:27 37 +8:32 57:33 35 0 +15:29 +8:16
4. Moa Sjöberg utgått utgått